Wycieczka z Długosiodła :)

13 czerwca nasze Muzeum odwiedziła grupa dzieci razem z wychowawcami, ze Szkoły w Długosiodle. Razem z Siostrą zakonna dzieciaki biwakowały w Ptakach. Pstanowili odwiedzić nasze Muzeum, aby zapoznać się z historią naszej diecezji. Dzieci wykazały się wieloma talentami min. grając na zabytkowej fisharmonii, czy też poszukując śladów religii prawosławnej na zabytkowym krzyżu. Była to bardzo miła wizyta młodych ludzi szczerze zainteresowanych historią. Pozdrawiamy serdecznie !

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII . . .

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 2022

Turnus rehabilitacyjny Caritas

Od początku uruchomienia Muzeum współpracuje z nami bardzo owocnie Caritas Diecezji Łomżyńskiej prowadzący na Rybakach w Łomży turnusy rehabilitacyjne. W dniu dzisiejszym 12 czerwca kolejna grupa uczestników zwiedzała nasze muzealne wnętrza. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy. Sztuka porusza każde serce, ponieważ przenosi w magiczny świat, a ten zwłaszcza w chorobie jest potrzebny.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1889

Ciekawscy :)

4 czerwca po raz kolejny nasze progi odwiedziła Siostra Julianna, siostra ze Zgromadzenia Nazaretanek. Siostra uczy religii w Szkołach Katolickich w Łomży i wspaniale wychowuje młodych ludzi. Młodzież razem z Siostrą podziwiała eksponaty zgromadzone w naszych salach. Przyznam, że była to wyjątkowo ciekawska grupa i udało im się odpowiedzieć na wszystkie zagadki stawiane podczas zwiedzania.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1773

Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

30 maja nasze muzeum odwiedziła grupa dzieci z opiekunami z ośrodka szkolno-wychowawczego w Zuzeli. Tak napisali o wyjeździe na swojej stronie internetowej.

                  

Teatr Lalki i Aktora, Muzeum Diecezjalne, Katedra oraz Stary Rynek to miejsca, które odwiedziliśmy podczas wycieczki do Łomży 30 maja b.r.

„Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusza Ryl – Krystianowskiego w Teatrze Lalki i Aktora, przypomniała, że nie wszystko jest na sprzedaż, a pogoń za chwilowymi przyjemnościami może skończyć się utratą  tego co bardzo cenne w życiu – prawdziwej przyjaźni. Nasi wychowankowie  z zainteresowaniem oglądali bajkę, żywo reagowali na zmieniającą się akcję a także współodczuwali  losy bohaterów. Dzięki uprzejmości pracowników teatru po spektaklu mogliśmy obejrzeć kulisy, oraz podziwiać panoramę miasta z wieży widokowej, w teatralnej kawiarence  zaś przekąsić coś słodkiego. Z teatru udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie

Czytaj więcej: Z Zuzeli do Muzeum Diecezjalnego...

Author: Opublikowano Odsłony: 3473

Uroczyste otwarcie

Dokładnie trzy lata po rozpoczęciu oddana została do użytku inwestycja pod nazwą „Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu Narew”. Usytuowana przy Szkołach Katolickich sala multimedialna stanowi początek szlaku wiodącego poprzez ulicę Sadową do Kościoła Katedralnego i Muzeum Diecezjalnego. Multimedialne Centrum Kultury przy ul. Polowej składa się z wyremontowanego foyer, sali multimedialnej na 353 miejsca , szatni, i parkingu . Sala została wyposażona w sprzęt multimedialny.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 3821

Włosi w muzeum

  

6 kwietnia 2012 roku na 10 dni przed otwarciem, gościli w progach naszego muzeum młodzi Włosi. Grupa 24 osób pod opieką opiekunów przyjechała na wymianę młodzieży. Współpraca Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży ze szkołą włoską trwa już dobrych kilka lat. Młodzież z Polski wyjeżdża na jesieni do Włoch a latem gości u siebie Włochów. Owocuje to pięknymi pracami i kontaktam, które ubogacają życie młodych artystów. Dzięki Dyrekcji Liceum Plastycznego i Opiekunów mieli okazję poznać nasza placówkę "od kuchni" jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z tej wizyty.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 1778
Więcej artykułów…
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.