Kolędowanie 2017

8 grudnia w Sali głównej Muzeum Diecezjalnego odbyło się radosne kolędowanie. O godzinie 16.00 rozpoczął się wspólny koncert kolędowy, którego autorami były dzieci i młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej z Łomży. Radość z przyjścia na świat Chrystusa promieniowała poprzez śpiew i radosne nuty w wykonaniu młodych twórców.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 


 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 379

Projekt 2016


http://www.mkidn.gov.pl/media/_img/content/mkidn_01_cmyk.jpg

Projekt pt Modernizacja wystawy stałej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt polega na modernizacji wystawy stałej Rzeźba między "Ziemią a Niebem" prezentowanej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Modernizacja ekspozycji obejmie zakup sprzętu i oprogramowania multimedialnego, konserwację zabytków prezentowanych na wystawie, publikację katalogu wystawy oraz przystosowanie ekspozycji na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wszystkie zadania wpłyną na zwiększenie dostępności zbiorów muzealnych wśród różnych grup społecznych. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, iż Muzeum Diecezjalne jest jedyną placówką w Łomży prezentującą zbiory sztuki sakralnej w ramach stałej ekspozycji.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 340

BATIK

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 327

Jesienny czas

Jesień mija . . .

Dobiega końca pora roku jaka sama w sobie jest nostalgiczna poprzez zachowanie przyrody, czy ojczyźniane rocznice zmuszające do zadumy. Nie mniej ów czas w Muzeum Diecezjalnym był owocny w szereg wydarzeń jakie pragnę przypomnieć, a także wskazać na fotografiach, wszak to co minęło ma wpływ na przyszłość.

We wrześniu 2016 została otwarta wystawa Karoliny Choromańskiej, której malarstwo to twórcze spojrzenie na otaczający krajobraz, a także poszukiwanie współczesnego wzornictwa.

14 września odbyło się spotkanie z cykl „Gawędy Historyczne”, na którym poruszono kolejny aspekt naszej lokalnej historii państwa podziemnego w latach 1915-1919.

15 września w naszej placówce odbył się koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, który przyciągnął rzesze melomanów muzyki klasycznej. W atmosferze życzliwości i dobrej zabawy szlachetne nuty odezwały się dźwiękiem w muzealnych wnętrzach.

24 września fundacja Leonardo razem z muzeum zorganizowała konkurs plastyczny. Obecność dzieci, rodziców, dziadków na tym wydarzeniu była cennym darem.

29 września Łomżyńska Filharmonia Kameralna kolejny raz zaprezentowała utwory w naszym wnętrzu gromadząc kolejne rzesze słuchaczy. Tym razem z muzykami zostaliśmy na dłużej, ponieważ postanowili nową płytę nagrać w naszym wnętrzu. Nagrania trwały od poranka po wieczór i były doskonałym momentem by nie tylko poznać kunszt muzyki klasycznej, ale też by w niej się zasłuchać.

17 października Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu - Poznajemy nasze rody – i tu również nie zabrakło naszych wiernych słuchaczy.

25 października zainaugurowaliśmy Muzeum Diecezjalne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna z Łomży kolejny rok wspólnej inicjatywy jaką są koncerty młodych adeptów muzyki. I tym razem publiczność nie zawiodła.

11 listopada Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zorganizowało w naszej siedzibie niepodległościowy wieczór podczas którego uhonorowano osoby zasłużone dla miasta Łomży i Ziemi łomżyńskiej. Wydarzenie przyciągnęło około 100  osób.

17 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu – Skąd nasz ród – a było poprzedzone wernisażem malarstwa Aleksandry Potockiej – Kuc. Tu również mogliśmy liczyć na obecność, a także na możliwość rozsmakowania się w sztuce przez duże S.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 282

17 listopad 2016

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 250

Zapraszamy na gawędę

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 276
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.