17 listopad 2016

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 220

Zapraszamy na gawędę

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 251

5 września "W poszukiwaniu" Karolina Choromańska

5 września Muzeum Diecezjalne zainaugurowało pracę po wakacyjnej przerwie. O godzinie 18.00 odbył się wernisaż prac Karoliny Choromańskiej pod tytułem „W poszukiwaniu”. Młoda utalentowana artystka pochodząca z Łomży. Na ekspozycję składa się kilkanaście płócien, które są przykładem dobrego, współczesnego malarstwa. Artystka bawi się na płótnach pejzażem, który buduje barwną plamą. Obrazy stworzone wręcz wlaną w kontury farbą z bliska tworzą niezrozumiałą kompozycję, z perspektywy kilkudziesięciu centymetrów układają się w sprecyzowany pejzaż. W obrazach prezentowanych w galerii Muzeum Diecezjalnego widzimy portal katedry łomżyńskiej, kamieniczki ulicy Długiej, czy też piękne pejzaże Islandii. Współczesne malarstwo z pomysłem na sztukę własnej kreacji jest cennym zapisem krajobrazu przetworzonego przez serce artysty.


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 476

Delikatne wspomnienie. . .

Od stycznia do lipca 2016 odwiedziło nasze Muzeum Diecezjalne prawie 6000 osób co bardzo nas cieszy i za co bardzo serdecznie dziękujemy. Co raz więcej osób indywidualnych przychodzi, aby zatrzymać się nad bardzo bogatą ekspozycją sztuki sakralnej jaką prezentujemy. Wypada wspomnieć, aby zostawić ślad po tych wydarzeniach cykliczne koncerty, czy też spotkanie szkoleniowe dla katechetów na temat symboliki chrześcijańskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 234

Koncert Filharmonii w Muzeum - 26.06.2016

Koncert Filharmonii Łomżyńskiej to wyjątkowe wydarzenie w murach Muzeum Diecezjalnego. Po raz pierwszy Łomżyńska Filharmonia Kameralna zagrała w przestrzeni otoczonej zabytkowymi figurami i niecodziennym malarstwem. Soliści i harmonia dźwięków wydobywana przez wytrawnych muzyków ożywiły wnętrze stwarzając niepowtarzalną  atmosferę do kontemplacji sztuki.


 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 218

100-lecie Niepodległości

Spotkanie historyczne na temat 100-lecia Niepodległości to kolejna inicjatywa Bractwa Historycznego, to też zwrócenie uwagi na istotę naszej wolności, danej przez Boga i odzyskanej przez Polaków po latach niewoli. Wykład Pana prof. dra hab. Wiesława Wysockiego ukazał tło historyczne walki o niepodległość i wielkość ludzkiej ofiary poniesionej przez nasz naród.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 236
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.