5 września "W poszukiwaniu" Karolina Choromańska

5 września Muzeum Diecezjalne zainaugurowało pracę po wakacyjnej przerwie. O godzinie 18.00 odbył się wernisaż prac Karoliny Choromańskiej pod tytułem „W poszukiwaniu”. Młoda utalentowana artystka pochodząca z Łomży. Na ekspozycję składa się kilkanaście płócien, które są przykładem dobrego, współczesnego malarstwa. Artystka bawi się na płótnach pejzażem, który buduje barwną plamą. Obrazy stworzone wręcz wlaną w kontury farbą z bliska tworzą niezrozumiałą kompozycję, z perspektywy kilkudziesięciu centymetrów układają się w sprecyzowany pejzaż. W obrazach prezentowanych w galerii Muzeum Diecezjalnego widzimy portal katedry łomżyńskiej, kamieniczki ulicy Długiej, czy też piękne pejzaże Islandii. Współczesne malarstwo z pomysłem na sztukę własnej kreacji jest cennym zapisem krajobrazu przetworzonego przez serce artysty.


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 502

Delikatne wspomnienie. . .

Od stycznia do lipca 2016 odwiedziło nasze Muzeum Diecezjalne prawie 6000 osób co bardzo nas cieszy i za co bardzo serdecznie dziękujemy. Co raz więcej osób indywidualnych przychodzi, aby zatrzymać się nad bardzo bogatą ekspozycją sztuki sakralnej jaką prezentujemy. Wypada wspomnieć, aby zostawić ślad po tych wydarzeniach cykliczne koncerty, czy też spotkanie szkoleniowe dla katechetów na temat symboliki chrześcijańskiej.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 260

Koncert Filharmonii w Muzeum - 26.06.2016

Koncert Filharmonii Łomżyńskiej to wyjątkowe wydarzenie w murach Muzeum Diecezjalnego. Po raz pierwszy Łomżyńska Filharmonia Kameralna zagrała w przestrzeni otoczonej zabytkowymi figurami i niecodziennym malarstwem. Soliści i harmonia dźwięków wydobywana przez wytrawnych muzyków ożywiły wnętrze stwarzając niepowtarzalną  atmosferę do kontemplacji sztuki.


 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 241

100-lecie Niepodległości

Spotkanie historyczne na temat 100-lecia Niepodległości to kolejna inicjatywa Bractwa Historycznego, to też zwrócenie uwagi na istotę naszej wolności, danej przez Boga i odzyskanej przez Polaków po latach niewoli. Wykład Pana prof. dra hab. Wiesława Wysockiego ukazał tło historyczne walki o niepodległość i wielkość ludzkiej ofiary poniesionej przez nasz naród.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 266

Z nocy muzeów 2016

Tegoroczna Noc Muzeów przyciągnęła do Muzeum Diecezjalnego rzesze zwiedzających. Pomimo deszczowej pogody nasi odwiedzający mogli wsłuchać się w klasyczne dźwięki wygrywane przez młodych twórców z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. Obrazy Michała Sikorskiego i Moniki Abucewicz pozwalały na zamyślenie nad ludzkim talentem i kreatywnością współczesnego amatorskiego malarstwa. Anioły Pani Wioletty Domurad-Pragacz cieszyły oczy zwiedzających a przy zasobności portfela mogły odfrunąć w każde domowe ognisko. Dziękujemy zwiedzającym za wspaniałą NOC MUZEÓW 2016.

Noc Muzeów uświetniło łomżyńsko-drohickie Bractwo Kurkowe.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 251

NOC MUZEÓW 2016

JUŻ JUTRO 14 MAJA NOC MUZEÓW.

 W PROGRAMIE:

POKAZ POWOŻENIA - ŁOMŻYŃSKO-DROHICKIE BRACTWO KURKOWE

WYSTAWA ANIOŁY - WIOLETTA DOMURAD - PRAGACZ

OBRAZY - MONIKA ABUCEWICZ

OBRAZY - MICHAŁ SIKORSKI

KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ Z ŁOMŻY

KONCERT STOWARZYSZENIA CARPE DIEM


ZAPRASZAMY

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 383
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.