Wystawa Misyjna 2016

W miniony piątek 19.02.2016 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży została przygotowana nowa wystawa czasowa. Wystawa jest kolejną odsłoną pracy na misjach w Afryce. Na ekspozycję składają się oryginalne przedmioty przywiezione z Afryki. Tematem wystawy jest „Rzemiosło afrykańskie”. Kolejne stoiska to dokumentacja kultury i lokalnej wytwórczości. Możemy obejrzeć gabinet afrykańskiego fryzjera, czy też zrobić zakupy w przydrożnym kramiku, a gdyby ktoś chciał podkowę „na szczęście” tu wykuję ją u afrykańskiego kowala.

Serdecznie zapraszamy osoby indywidualne, ale nasze zaproszenie głównie kierujemy w stronę grup zorganizowanych. Wystawa dokumentuje codzienną pracę misjonarzy, która chociaż trudna to przynosi ewangeliczne owoce. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Muzeum Diecezjalnego.

 

Ks. Tomasz GrabowskiAuthor: Super User Opublikowano Odsłony: 307

ŁTN

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 289

Gawęda 2016

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 307

Wróciło koncertowanie :)

               27 października po wakacyjnej przerwie wróciło do wnętrza Muzeum Diecezjalnego twórcze koncertowanie. Uczniowie Szkoły Muzycznej z Łomży koncertem o godzinie 18.00 zainaugurowali nowy sezon muzycznych spotkań w Muzeum Diecezjalnym. Rozpiętość przedstawionego repertuaru pozwoliła na to by się wyciszyć i w jesiennej scenerii doświadczać piękna zapisanego w pięciolinię.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 332

Wystawa na 90lecie Diecezji Łomżyńskiej

24 października w sobotę Muzeum Diecezjalne otworzyło swoje podwoje w ramach obchodów 90lecia diecezji po to, by zaprezentować nową wystawę mówiącą o historii naszego partykularnego kościoła. Po zakończeniu Mszy Świętej w katedrze pod przewodnictwem Bpa Janusza Stepnowskiego uczestnicy liturgii przeszli do siedziby Muzeum, gdzie najpierw zostały wręczone nagrody za uczestnictwo w konkursie zorganizowanym prze Civitas Christiana „Kościół, Kościółek, Kapliczka”. Następnie ksiądz Biskup Janusz Stepnowski otworzył wystawę na 90 lecie istnienia diecezji. Bardzo ciekawa wystawa została przygotowana tak, abyśmy w ciekawej formie mogli poznać bogatą historię naszej małej ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszam na zapoznanie się z historią kościoła łomżyńskiego przy pomocy zorganizowanej wystawy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 339

Uroczysta sesja Rady Miasta Łomża 23.10.2015

23 października 2015 roku w Muzeum diecezjalnym miała miejsce niecodzienna uroczystość. Po raz pierwszy w siedzibie Muzeum odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Łomża. Uroczyste spotkanie miało związek z obchodami 90 rocznicy ustanowienia przez Papieża Piusa XI – Diecezji Łomżyńskiej. Spotkanie w Muzeum Diecezjalnym zainaugurowało trzydniowe obchody 90lecia diecezji. Punktem centralnym piątkowej rady było zaprezentowanie przez Bpa Tadeusza Bronakowskiego postaci Biskupa Niezłomnego – Stanisława Kostki Łukomskiego. Po dokonaniu prezentacji osoby, rada miejska przyjęła uchwałę na mocy, której jedna z łomżyńskich ulic zyskała imię Bpa Stanisława Kostki Łukomskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 374
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.