Wystawa na 90lecie Diecezji Łomżyńskiej

24 października w sobotę Muzeum Diecezjalne otworzyło swoje podwoje w ramach obchodów 90lecia diecezji po to, by zaprezentować nową wystawę mówiącą o historii naszego partykularnego kościoła. Po zakończeniu Mszy Świętej w katedrze pod przewodnictwem Bpa Janusza Stepnowskiego uczestnicy liturgii przeszli do siedziby Muzeum, gdzie najpierw zostały wręczone nagrody za uczestnictwo w konkursie zorganizowanym prze Civitas Christiana „Kościół, Kościółek, Kapliczka”. Następnie ksiądz Biskup Janusz Stepnowski otworzył wystawę na 90 lecie istnienia diecezji. Bardzo ciekawa wystawa została przygotowana tak, abyśmy w ciekawej formie mogli poznać bogatą historię naszej małej ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszam na zapoznanie się z historią kościoła łomżyńskiego przy pomocy zorganizowanej wystawy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 320

Uroczysta sesja Rady Miasta Łomża 23.10.2015

23 października 2015 roku w Muzeum diecezjalnym miała miejsce niecodzienna uroczystość. Po raz pierwszy w siedzibie Muzeum odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Łomża. Uroczyste spotkanie miało związek z obchodami 90 rocznicy ustanowienia przez Papieża Piusa XI – Diecezji Łomżyńskiej. Spotkanie w Muzeum Diecezjalnym zainaugurowało trzydniowe obchody 90lecia diecezji. Punktem centralnym piątkowej rady było zaprezentowanie przez Bpa Tadeusza Bronakowskiego postaci Biskupa Niezłomnego – Stanisława Kostki Łukomskiego. Po dokonaniu prezentacji osoby, rada miejska przyjęła uchwałę na mocy, której jedna z łomżyńskich ulic zyskała imię Bpa Stanisława Kostki Łukomskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 351

Św. Franciszek

W naszym muzeum można już oglądać nową wystawę, która została przygotowana przez pracowników Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży oraz Muzeum Północno-Mazowieckie. Serdecznie dziękuję dyrekcji Muzeum oraz Pani Karolinie Skłodowskiej z Galerii za życzliwość i przygotowanie wystawy.

Ekspozycja „Pokój i dobro” to prace zrealizowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych z  Krakowa. Małe formy rzeźbiarskie  oraz ceramika są poświęcone postaci Świętego Franciszka. Święty, który kochał Pana Boga przez świat stworzony i człowieka, święty, który obcował z naturą, i od której czerpał siłę do miłości względem innych. Warto poświęcić swój czas, aby zobaczyć to wrażliwe twórcze spojrzenie na świętego człowieka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII FRANEK

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 304

Wracamy z gawędą . . .

Po wakacjach wracamy ze spotkaniami historycznymi połączonymi z gawędą. Zapraszamy na najbliższą środę:

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 308

WE WSZYSTKIM CHRYSTUS

              9 września w muzeum odbyła się prezentacja książki wywiadu rzeki jaki z Biskupem Stanisławem Stefankiem przeprowadziła redaktorka Marzena Nykiel. Wywiad jest zapisem przemyśleń byłego Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej nad rolą Ewangelii w życiu współczesnego, świata i Polski. Jest to refleksja człowieka o człowieku, a także bardzo wrażliwe ukazanie troski kościoła o rodzinę i podkreślenie jej bożego wymiaru.Author: Super User Opublikowano Odsłony: 321

FOTOGRAFIA - SYLWESTER NICEWICZ

1 września 2015 roku w Muzeum Diecezjalnym została otwarta wystawa fotografii Pana Sylwestra Nicewicza. Zdjęcia to bardzo szczególne momenty z życia natury uchwycone za pomocą obiektywu. Jak przyznaje autor czasem wielogodzinne oczekiwania prowadziły do zrobienia tego jednego, niepowtarzalnego ujęcia. Prace prezentowane na wystawie to unikatowe stop klatki z filmu jakim jest przyroda. Subtelne oko autora uchwyciło to co precyzyjnie stworzył Bóg. Wernisaż zgromadził grono przyjaciół i zainteresowanych fotografią, dzięki czemu mogliśmy jeszcze raz zatrzymać się nad cudem stworzenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 418
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.