Kurkowe kolędowanie

24 stycznia 2018 roku w Muzeum Diecezjalnym, Bracia Kurkowi zorganizowali wspólne kolędowanie połączone z wieczornicą patriotyczną. Na to wydarzenie przyjechali członkowie Bractwa Kurkowego z wielu stron Polski: Lublin, Kraków, Białystok, Warszawa. Wspólne zatrzymanie się nad kolędą i losem ojczyzny to był piękny czas na refleksję.

Więcej zdjęć w galerii - Kurkowe kolędowanie -  

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 355

Pocztówka z Turcji

W dniu 11 stycznia 2018 roku w Muzeum Diecezjalnym odbył się koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Styczniowy koncert to kolejny występ w murach naszego diecezjalnego muzeum. Wydarzenie muzyczne odbyło się pod tytułem „Muzyczna pocztówka z Turcji”. Dwoje tureckich muzyków altowistaka Ezgi Irmak i dyrygent Ertuga Korkmaza zaprezentowali swoje umiejętności przed łomżyńską publicznością. Była to już ich druga wizyta w Łomży, po udziale w XI Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica jesienią 2015 roku.

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 350

Zdjęcia z 18 grudnia

18 grudnia w Muzeum Diecezjalnym odbyły się zajęcia z grupami, które jako pierwsze odwiedziły naszą placówkę po modernizacji głównej sali. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w galerii. Jest tam cały zapis przeprowadzonych zajęć, które odbyły się dzięki dofinansowaniu z MKiDN

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 330

1lutego2018

 

KATALOG ZOSTAŁ SFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 

 

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 367

15.12.2017 Otwarcie po modernizacji

15 grudnia 2017 roku nastąpił długo oczekiwany moment. W Muzeum Diecezjalnym w Łomży została otwarta zmodernizowana główna sala „Między ziemią a niebem”, w której prezentowany jest zbiór rzeźby sakralnej oraz malarstwa. Przez dwa lata Muzeum realizowało projekt w oparciu o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwuletnia praca została uwieńczona nowym wystrojem sali ekspozycyjnej co w sposób zdecydowany uczytelniło prezentowane obiekty. Ponadto 19 obiektów poddano zabiegom konserwatorskim, co pozwoliło na przywrócenie im pełnej wartości zabytkowej. Konserwacja to również wnikliwe badania, których efekty zaskoczyły pracowników Muzeum. Okazało się bowiem, iż portret Bpa Czyżewskiego to Biskup Choiński. Szereg badań również z zastosowaniem tomografii komputerowej umożliwił dokładne poznanie przechowywanych obiektów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII 12grudnia2017

Bardzo ważnym elementem realizacji projektu było stworzenie Katalogu Zbiorów Muzealnych. Powstało opracowanie liczące 362 strony, około 900 fotografii, które kompleksowo ujmuje zgromadzone w przestrzeni muzealnej obiekty. Już niedługo 1 lutego o godzinie 16.00 prezentacji katalogu dokona Pani Magdalena Ogórek. Prezentacja Katalogu będzie połączona z promocją książki autorstwa Magdaleny Ogórek „Lista Wachtera”. Ponadto wystawa została dostosowana do osób niewidzących poprzez tyflografiki. Udogodnienia techniczne to także stand z prezentacjami i audio przewodniki, które poprowadzą zwiedzających przez muzealne sale.


Author: Super User Opublikowano Odsłony: 359

Uroczyste otwarcie 2017

 

ZAPRASZAMY 15 GRUDNIA O GODZINIE 11.00

NA OTWARCIE ZMODERNIZOWANEJ WYSTAWY

 

Author: Super User Opublikowano Odsłony: 489
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Województwa Podlaskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP

Joomla! ©2012 Open Source. All rights reserved.