Oct 23

Konferencja - Obiekty sakralne 2018 -

W sobotę 20 października odbyło się spotkanie organizowane przez Muzeum Diecezjalne w Łomży i firmę Operante skierowane do Księży Proboszczów. Spotkanie rozpoczęła prelekcja Pani dr hab. Małgorzaty Dajnowicz – Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Białegostoku. Drugą część spotkania otworzyła refleksja Pani Małgorzaty Balcerzak – Kierownika Delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Ostrołęce. Spotkanie było okazją do zapoznania się z ofertą wystawców, a także wymianą doświadczeń przez przybyłych księży.

Dziękuję wszystkim kapłanom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na skierowane zaproszenie.

ks. Tomasz Grabowski

Author: Super User Poprawiono: wtorek, 23, październik 2018 14:30 Opublikowano Odsłony: 32
Oct 08

MKiDN2018

Miło nam poinformować, iż we wrześniu podpisaliśmy umowę

z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację kolejnego wniosku.

Aplikowaliśmy o środki z zakresu – WSPIERANIE DZIAŁAŃ MUZEALNYCH 2018 –

Dzięki zakwalifikowaniu otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 202.000 tysięcy złotych

na wniosek 112574/18/A1.

Author: Super User Poprawiono: poniedziałek, 08, październik 2018 20:11 Opublikowano Odsłony: 54
Aug 31

Ziarno2018

W wakacje z miłą wizytą gościła w naszym MUZEUM ekipa telewizyjnego ZIARNA. Razem z księdzem Andrzejem Dębskim dzieciaki zwiedzały Muzeum Diecezjalne w Łomży i Łomżyńskie zabytki po to, aby wiadomość o naszym wspaniałym mieście i jego dziedzictwie kulturowym dotarła do wszystkich najmłodszych mieszkańców naszego kraju. W galerii kilka zdjęć z kręcenia odcinka....

EMISJA ODCINKA ZIARNA RAZEM Z NAMI JUŻ 9 WRZEŚNIA O GODZINIE 9 RANO

Author: Super User Poprawiono: piątek, 31, sierpień 2018 19:48 Opublikowano Odsłony: 60
Aug 31

Wspomnienie Nocy 2018

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w NOC MUZEÓW 2018 byli z nami i zaszczycili swoją obecnością MUZEUM DIECEZJALNE. Zmieniamy się dla Wad Drodzy Zwiedzający a tegoroczna noc była wydarzeniem, które przyciągnęło prawdziwe tłumy. Koncerty, wystawy, a w sposób szczególny wspólne doświadczanie piękna sztuki to niecodzienne emocje :)

Niedługo wystawy z Nocy Muzeów, które prezentowaliśmy przez całe wakacje wrócą do swoich właścicieli.

Author: Super User Poprawiono: piątek, 31, sierpień 2018 19:42 Opublikowano Odsłony: 63
May 14

NOC MUZEÓW 2018

JUŻ NIEDŁUGO 19 MAJA 2018 KOLEJNA NOC MUZEÓW.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SPĘDZENIE TEGO CZASU

W MUZEUM DIECEZJALNYM PRZY ULICY GIEŁCZYŃSKIEJ 20A.

ZAPRASZAMY OD GODZINY 17.00 - 24.00

W PROGRAMIE:

OD 17.00 - KONCERT UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W ŁOMŻY

18.00 - OPOWIEŚĆ O SZABLI - WYSTAWA - SZABLA POLSKA

19.00 - OTWARCIE - WYSTAWA - SKARBY PŁOCKIE

(obiekty z diec. łomżyńskiej przechowywane w Muzeum Diecezjalnym w Płocku)

20.00 - WERNISAŻ - WYSTAWA MALARSTWA TERESY ADAMOWSKIEJ - OKOLICZNOŚCI ŁOMŻYŃSKIE

21:30 - KONCERT FILHARMONII ŁOMŻYŃSKIEJ

Author: Super User Poprawiono: poniedziałek, 14, maj 2018 19:23 Opublikowano Odsłony: 233
Mar 22

Udana promocja 01.02.2018

W dniu 1 lutego 2018 roku odbyła się w Muzeum Diecezjalnym promocja dwóch książek „Lista Wachtera” Magdaleny Ogórek oraz „Katalog zbiorów muzealnych” pod redakcją Firmy Gorek Restauro. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ Katalog to pierwsze tego typu wydawnictwo w historii diecezji łomżyńskiej. Z kolei Lista Wachtera to dokładna dokumentacja dzieł wywiezionych przez Niemców z okupowanej Polski.  Swoją obecnością spotkanie zaszczycili autorzy Katalogu, a także autorka książki Pani Magdalena Ogórek. Autorka w szerokim spectrum ukazała problem grabieży dzieł sztuki i ich prawnego statusu. W swojej wypowiedzi pokazała jak trudne są kwestie zwłaszcza te ludzkie, kiedy dzisiaj chcemy dociekać prawdy o tamtych czasach. Z kolei autorzy Katalogu zwrócili uwagę na unikatowość wydawnictwa i fachowość muzealnej ekspozycji. Pan Przemysław Gorek zaprezentował wydawnictwo ukazując jego szczegóły.

Więcej zdjęć w galerii - Udana promocja -

Author: Super User Poprawiono: czwartek, 22, marzec 2018 12:23 Opublikowano Odsłony: 208